Minulé ročníky

předmluva | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 | 1994 | 1993 | 1992 | 1991 | 1990 | 1989

Dětský triatlon 2003

Kateřina Janáková a Jiří Fulka - vítězové hlavních kategorií
Jiřina Vlčková a Michal Čihák – kovaní kantoři

Trochu slavnostní nádech letošního ročníku - opět poněkud podzimní počasí – dětské kategorie neplavaly – dopolední radostné sportování dětí po zásluze odměněno – výborné zajištění akce a trvalá přízeň sponzorů zárukou pohody a radosti – odpolední nával na startu dospělých – spolehlivý tým rozhodčích nepřipustil problém – Karel Semirád a Charles Dexter opět na startu – jediný Aleš Šenfeld otáčel na kole až v Broumově – radost z umístění nebo třeba jen z dokončení závodu – pohodová atmosféra po celý den – skupina Pevná vůle opravdu umí – losování cen potěšilo i pobavilo – živé ceny letos opět našly své oběti – buřty a pivo pro všechny – noční ohňostroj z vodní hladiny bezva tečkou za tím naším sportováním …

Snad jen a jen v sobotu 21. června nebylo za poslední čtyři týdny opravdu letně, i přesto se u hlavňovského rybníka konal patnáctý ročník polických triatlonů. Dopolední program pro děti potvrdil smutný trend poslední doby – sportující mládeže pomaloučku ubývá… I tak se bojovalo ve všech vypsaných kategoriích, a i když vyhrál (a byl odměněn) každý, kdo doběhl, přeci jen vyzdvihnu jména vítězů. V jednotlivých kategoriích vystoupili na nové přírodní stupně vítězů ( velké poděkování Marcelu Grosovi ) nejvýše tito borci : Alena Seidlová, Zuzka Kolářová, Bára Janáková, Katka Daňková a Helena Holečková. V chlapeckých kategoriích – Jakub Binar, Jirka Hofman, Aleš Daněk, Jakub Dohnal a Petr Jenka. Ještě jednou gratulace vítězům a poděkování všem zúčastněným.

Dospělácké odpoledne zaplnilo rybník i okolí velmi slušnou účastí závodníků i diváků. Také počasí ukázalo svou lepší stránku a tak bylo „veselo“. Tradiční účastníci i nováčci plavali ve vodě, která měla o téměř pět stupňů více než byla teplota vzduchu, na kole si odjeli osvědčenou trasu a na závěr kroužili v krásném přírodním prostředí při běžecké části závodu.

Stejně jako roky minulé, kdo chtěl, závodil a některým prostě stačí jen v pohodě dojet a čas pro ně není to podstatné. V dorosteneckých kategoriích zvítězili Lenka Jelínková a Vítek Hornych, v ženách se o první místo podělila dvojka Petra Čálková s Ivou Židovou a v mužích byl nejrychlejší Vlasta Kráčmer. Veteránské kategorie vyhráli Kateřina Janáková a Jiří Fulka. Oba svými časy dosáhli i absolutního vítězství v letošním ročníku! Kromě cen si tak domů odvezli i broušené poháry, které po tragické Milanově smrti před sedmi lety věnovala rodina Térova. Nejrychlejšími učiteli ve startovním poli byli Jiřina Vlčková z polické základky a Michal Čihák z gymnázia v Dobrušce. Velké gratulace nejen všem vítězům.

Proběhnutím cíle a odměnou pro nejlepší však akce nekončí. Buřty na klacek, pivo do kelímku, probrat závod i život s přáteli – udělat si pohodu. O tom to vždy je. A když se k tomu přidá i výborná muzika a zpěv kapely Pevná vůle, nemá to chybu… Ojedinělou událostí byl noční ohňostroj z hladiny rybníka. Výsledek předčil očekávání a stálo to za to. Speciální poděkování patří Slávovi Riegrovi za pomoc při přípravě a hlavně Tondovi Kavkovi ( musím to řešit touto formou, doma se moc nepotkáváme…) za bezvadnou přípravu rachejtliček.

Patnáct let je kus života, něco jsme už u kovopolských chatek prožili a je na co vzpomínat. To vše díky vám – vám všem, kteří pomůžete vždy, když bylo nebo je něco potřeba: Romano, Ido, Ireno, Fančo, Jitko, Olino, Rito, Magdo, Nino, Jano, Milane, Mirku, Jirko, Marceli, Tondo, Pepo, Jardo, Honzo, Zdendo, Slávku, Rošane … a určitě jsem někoho opomenul. Poděkování za podporu a vytrvalost patří také všem „mým“ sponzorům. Bez nich by to dnes už prostě ani nešlo a tak díky moc Brahovým, Hotárkovým, Novotným, Jarčuškovým, Tremčínským, Vávrovým, Seidlmanovým, Zítkovým, Daňkovým, Vackovým, Břeským, Haukovým i Hauckovým, Schirlovým, Kašparovým … Vlčákovi, Duchovi, Petrům Hlubučkovi i Svobodovi, Liborovi, Bergimu, Pavlu Kukrálovi, panu Martínkovi, Unii rodičů při ZŠ i pivovaru Náchod a asi jsem i tady v historickém výčtu někoho nevzpomněl… vám všem díky, díky moc.

Jaké by to byly akce bez účastníků… a za ty roky jich bylo opravdu hodně! Některé odvál čas, někteří se stále vracejí. Ale ani Kája Semirád se / díky operaci slepého střeva / nezúčastnil všech patnácti ročníků. Marně, marně jsem ve výsledkovkách hledal někoho, kdo byl na triatlonu pokaždé. Důležitější však je, že stále chodíte, že si najdou cestu na start i tváře nové a někdy i zahraniční, že si třetí červnovou sobotu pamatujete jako termín polických triatlonů. A také vám patří za to poděkování.

Doufám a věřím, že nám to ještě nějaký ten čas vydrží, vždycky se na vás těším.

Polický triatlon byl poslední akcí, která se konala pod hlavičkou SK Sborovny. Situace dozrála k potřebě změny názvu. Snad patnáctileté budování dobrého zvuku „firmy“ přejde plynule pod jinou hlavičku. Zatím nemám jasno… nabízí se názvy SK Za Sborovnou, Tajfun Dvořákova nebo SK Pedro. Jedno je jisté… polickým triatlonem jsme léto zahájili, Pivním triatlonem léto zakončíme. A tak v sobotu 20. září opět u kovopolských chatek bude jasno i v tom novém názvu.

Přeji vám všem pohodové léto …

Petr Jansa
SSK Pedro


Copyright © 2005-2019 SSK Pedro