Minulé ročníky

předmluva | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001

Florbal - O pohár starostky 2004

Florbalový pohár místostarostky města v síni slávy Mozků

Třídenní sportovní klání v režii SSK Pedro, to je první florbalový turnaj v roce na Policku.

A nejen v roce. I když se s podobnými turnaji letos „roztrhl pytel“, zůstává u nás turnaj „O pohár místostarostky města Police nad Metují“ vlastně navždy prvním a tedy i nejstarším turnajem v tomto sportu. Od pátečního odpoledne, přes téměř noční utkání až po nedělní podvečerní vyhlášení výsledků je v tělocvičně vskutku pěkně živo. Souboje ve skupinách dávají tušit o současných kvalitách jednotlivých týmů a také o jejich ambicích v celkovém pořadí. K někomu byl los příznivý, někdo si – a třeba i oprávněně – může zanadávat na nepřízeň osudu. Tak už to ale chodí. Favorité se většinou prosadí a v případě neúspěchu za to může právě rozlosování, nebo rozhodčí, komunisti a nebo se najde cokoli jiného …

Přes ojedinělé úlety nervů neznámých, hlavně však těch osvědčených „firem“ jsou zápasy ve skupinách v pohodě za námi a můžeme částečně hodnotit Herní úroveň všech družstev, spolků a sešlostí šla rapidně nahoru. Za tři roky se tady začíná hrát téměř skutečný florbal a objevuje se řada výrazných osobností. Není už vyloženě slabých týmů, co zápas, to zajímavá podívaná. Však si také našlo cestu do tělocvičny naší základky vskutku početné pole diváků. Věřím, že nelitovali, stálo to za to. V sestavách družstev se totiž na turnaji objevují posily vpravdě profíkovské a kromě tradičních domácích mančaftů se na placu objevují týmy z Meziměstí, Broumova, Náchoda, Nového Města a jedna směska hrající pod hlavičkou Prahy. Vše klape podle plánu, bez časových i organizačních zádrhelů a to je pro pořadatele ta největší radost. Také v přísálí to hučí, bufík pod vedením Jardy Jarčušky uspokojuje i náročné zákazníky – prostě pohoda!

Nedělní program je určen zápasům o celkové umístění . Od rána přicházejí hráči týmů, kterým se boje ve skupinách nevydařily tak, jak by si asi p řáli a tak se pomalu zaplňuje konečná tabulka. S přibývajícím časem roste i kvalita a houstne atmosféra. Skutečným vyvrcholením jsou pak boje o celkové prvenství, ve kterých se sešly momentálně asi nejlepší týmy u nás – Sépie, Mozky a Depo Meziměstí. Kromě těchto týmů bych, dle svého skromného úsudku, zařadil mezi místní elitu i Buldoky, mladý a velice perspektivní tým Ďáblů a broumovské FBC Komando.

Ještě že k nám nalákám profesionálního rozhodčího z Olomouce, který nepřipustí nic než hru. Infarktové finále, kdy o celkovém vítězi rozhodly vteřiny je za námi, adrenalin zúčastněných pomalu klidní, jde se vyhlašovat.

Díky podpoře celé řady sponzorů se na tomto turnaji od samého jeho počátku vyhlašuje řada individuálních i týmových ocenění, která najdete v příloze. Za účasti patronky turnaje je vyhlášeno i celkové pořadí, každý tým si kromě diplomů odváží i řadu cen a tu nejcennější – krásný broušený pohár - si letos odnáší tým Mozků. Je čas děkování. Děkování všem těm, kteří se podíleli na přípravě a průběhu turnaje, rozhodčím, pomocníkům, sponzorům, ale i hráčům samotným a divákům. Byl to dobrý turnaj a tak je to správné, tak to má být...

Věřím, že se uvidíme i na dalších akcích. SSK Pedro nežije jen florbalem. V únoru proběhnou již třetí Tátoviny ( akce pro otce s dětmi ) v březnu Diašou ( promítání diapozitivů ), pak Polická stovka ( běh na 100 metrů ), dětský triatlon, triatlon pro dospělé … pořád se něco děje.

Podrobné informace k florbalovému turnaji najdete v přehledech výsledků a statistik, stejně tak na www.policenadmetují.cz, kde má Štěpán jistě i pár fotek.

Pěkný den přeje Petr Jansa

Oprava : Vítězem turnaje se staly Sépie !!!

I muži mívají své dny a nemusí v tom figurovat ani ten fernet…. Asi takový nějaký den jsem musel trefit zhruba před měsícem, kdy jsem psal oslavný článek na vítězství Mozků ve třetím ročníku florbalového turnaje o místostarostenský pohár. Něco málo k průběhu, trocha toho oslavného chorálu na vítěze a nakonec fotka. Tak to má být, tak je to správné…

Žel není! V neděli večer zažívá můj stárnoucí organizmus asi první infarkt! Všechno dobrý – až na takovou maličkost… ten turnaj vyhrálo družstvo Sépií !!!

Pondělní snaha o nápravu naráží na časovou tíseň a asi také na nedostatek snahy o pomoc a je mi to jasné. Ve středu - až vyjde únorové číslo Polického měsíčníku – budu lehce poplácán po ramenou od Mozků a těžce od Sépií - do nosu… Těžká doba, chodím po městě a čekám, odkud to přijde. Nakonec zamířím v sobotu na další z letošních mnoha turnajů a vše probíhá s úsměvem a v pohodě. Kluci díky…

I tak – slušnost a pořádek velí jasně: omlouvám se klukům z Bukovice – 1.KK Sépie za můj omyl a následnou mystifikaci v místním plátku a dodatečně jim ještě jednou gratuluji k celkovému prvenství v turnaji!

Zároveň v příloze zasílám slibované přehledy výsledků, pořadí i dosažených ocenění jednotlivců a týmů. Ty jsem ve svém posledním článku sliboval také a zase to nějak nevyšlo – inu jak říkám - neměl jsem asi svůj den ( nebo budu muset ubrat z tempa ). Díky přehledu ocenění se dovíte i jména všech sponzorů tohoto turnaje, kterým tímto vyjadřuji ještě jednou své upřímné poděkování za podporu a pomoc.

Snad jsem těmito řádky smazal všechny resty a napravil napáchané škody a věřím, že mám zase na nějaký ten rok „vybráno “ dopředu, co se podobných úletů týká.

A tak raději ještě jednou – pro pořádek: oprava: Vítězem turnaje se staly Sépie!!!
P.S. Bez opravy : Vítězem veteránské kategorie se opravdu stal Žumpa tým …

SSK Pedro

f_2004_1.jpg


florbal_vysledky2004.gif


Fotografie

foto01.jpg

foto02.jpg

foto03.jpg

foto04.jpg

foto05.jpg

foto06.jpg

foto07.jpg

foto08.jpg

foto09.jpg

foto10.jpg

foto11.jpg

foto12.jpg

foto13.jpg

foto14.jpg

foto15.jpg

foto16.jpg

foto17.jpg

foto18.jpg

foto19.jpg

foto20.jpg

foto21.jpg

foto22.jpg

foto23.jpg

foto24.jpg

foto25.jpg

foto26.jpg

foto27.jpg

 

Copyright © 2005-2019 SSK Pedro