Minulé ročníky

předmluva | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 1996

Míčový víceboj 2005

Pohodová sobota s míčovým vícebojem...

Až neuvěřitelně hladce a v perfektní atmosféře proběhl v sobotu 24. června první ročník Míčového víceboje trojic.

Už o půl osmé ráno se v tělocvičně základní školy sešlo jedenáct trojic odhodlaných milovníků sportování. Čekala je řada dovednostních disciplín i vzájemné měření sil ve sportech, které měly jedno společné…. míček, míč, balón, kuličku …. prostě cokoli kulatého, s čím se hraje. Od mlaďáků až po vyzrálé borce se sešlo 32 chlapů a tato sestava byla doplněna velmi pohlednou členkou týmu Tipsportu. Přivítání, krátké připomenutí podobné akce v Polici před deseti lety ( tehdy ještě sportoval a vítězil děda Jarčuška ) a mohlo se začít:

Florbal - střelba na cíl, ve které rozhodovala nejen zručnost s hokejkou, ale také klid a rozvaha… výbuch několika papírových favoritů, kteří trénují tuto hru až v náchodské Rudé hvězdě a zároveň jistá ruka míčových všeumělů dávaly tušit, že se dnes dočkáme nejednoho překvapení.

Nejlepší výkon jednotlivců zaznamenali Martin Chocholouš (25 b.), Pavel Šubíř – 22, Honza Průša, Michal Entler – 21, Kuba Kovář – 20 … naopak Pavel Pohner s Honzou Hotárkem – 3 body, Aleš Třešňák – 4. Byl to rozjezd, bylo ráno, ale nedá se nic dělat, tyto výsledky se započítávají a body v konečném součtu někoho potěší, někomu budou chybět …

Vítězem florbalu se stalo družstvo Jokeritu – Chocholka – 25, Radek Pivňa – 18 a Johny Miler – 12 bodů.

/otec Vlčák poprvé zvýšil hlas na sebevědomé rodinné mládí /

Basketbal – se stal poměrně výrazným sítem v sebevědomí řady lidí. Dát tři trestné hody na co nejmenší počet pokusů bylo pro některé borce opravdovým oříškem. Králem střelců se stal Jirka Vlček mladší ( opakuji ještě jednou – mladší ! ), který minul pouze jednou. S pěti pokusy mu na paty šlapalo mládí – Honza Průša a Martin Tomášek. Naopak si s obroučkou basketbalového koše nejdéle pohrávali Michel z Tipsportu – 37, Martin Tomášek – Máma – 36, Jarda Thér 32 a Míra Vojtěch – 31 pokusů.

Díky skvělé přípravě v hodinách tělocviku / sakra, tady se někdo chválí, ne? / zvítězilo mladé družstvo Fornellu – Martin Tomášek, Jan Průša a Vašek Vídeň – 9.

Kopaná – poslední halová disciplína na základce, opět dovednostní a opět střelba na cíl. Jestli někde nenechali papíroví favorité nic náhodě, tak to se potvrdilo při fotbálku. SK Lachtani (Petr Hauk, Ríša Hornych a Vojta Kučera ) přesvědčivě a zaslouženě získali prvenství a to udrželi i v celkovém pořadí po třech disciplínách. Bodové rozestupy dalších družstev však byly tak malé, že se nedalo ještě ani odhadovat, komu se podaří vyšplhat v závěru na bednu.

Nejlepší výkon při kopané : Michal Hornych – 13 bodů, Michel – 11, Šebesta, Libor Průša a Johny po deseti.

Následoval přesun do bukovického sportovního areálu, kde nás kromě dalšího sportování čekal i dobře zásobený bufet, který – společně s tropickým počasím – vytvořil pohodovou atmosféru po celý den.

Tenis – souboje ve skupinách a závěrečné boje o pořadí určily tenisové vítěze víceboje. Spolehlivý výkon Chocholky ozdobil skvělou hrou Radek Pivnička a Jokerit se tak mohl radovat z dalšího vítězství. Druhé místo těžkotonážníků – družstva 329 kg – Šubíř, Průša a hubeňor Vláďa Seidl a dobrou hrou šťastné družstvo Pinkponkářů ( Pavel Pohner, Milan Šrůtek a Jarda Thér ) určilo vítěznou trojici v tenisu. Naopak neprosadilo se mládí – Fornell poslední, před ním kluci z Pipi Strasse ( Alun, Máma, Máchal – taky máte jasno ?! , ale udělali si pěkný den …) a devátí Vlčáci…. otec Vlčák opět zvýšil hlas a mládí se poprvé ozvalo … zklamaní odcházel z kurtů i tým J+J+J ( Honza a Ondra Jirákovi s Petrem Jenkou ), kteří si v tenisu věřili na lepší umístění.

Volejbal – debl dvojic pod vysokou sítí dal vyniknout těm, kteří tuto hru provozují častěji než ostatní. Některé zápasy měly vyšší uměleckou hodnotu, některé byly více o sportu, všechny ale byly o vzájemné radosti a pohodě a to se cení. Poslední místo „vybojovali“ čahouni z Pipi Strasse. Nic jim to však neubralo na radosti ze života, naopak.

Těsně před nimi zastavili svůj pád v konečném volejbalovém pořadí Čumichlasti – Honza Hotárek, Kuba Kovář a Míra Vojtěch . Naopak, vítězství vybojoval tým 329 kg, kde dvojka Seidl – Průša vydřela ve finále výhru nad volejbalovou legendou Jirkou Klapkou a vlastně místním profíkem Slávkem Riegrem z týmu Trávníky – Primátor. Ze třetího místa se radovalo družstvo Tipsportu ( Michel, Šebesta, Zolmanová ), kde hlavně jediná ženská v turnaji předváděla výbornou hru.

Nohejbal – přesně podle časového rozvrhu začal turnaj v nohejbalu. Turnaj se přehoupl do druhé části a někteří už začali přeci jen počítat body a svoje šance na konečné umístění. Další však raději kontrolovali dostatek zásob v bufetu, ale pořád se sportovalo a radovalo ze života … a o tom to bylo….

Podruhé v turnaji zůstali bez vítězství v disciplíně mlaďáci z Fornellu , těsně před nimi Tipsport a Pipi Strasse. Překvapivě se v nohejbalu neprosadili Hoťas s Mírou Vojtěchem a netradičně veselým švagrem Kubou. Naopak své první celkové vítězství v disciplíně si zde vychutnalo družstvo Trávníky – Primátor ( Klapka, Riger, Jansa ), které vyrovnanou hrou porazilo ve finálové skupině druhý Jokerit i třetí skvěle hrající Vlčáky.

/sebevědomé mládí opět zvýšilo hlas na starého Vlka…/

Kuličky – vzpomínka na mládí dala vzniknot řadě veselých a kuriózních situací, byla disciplínou divácky velmi atraktivní a také zamíchala trochu pořadím. Rekordmanem se stal Libor Průša s pouhými devíti pokusy, těsně následován Pavlem Pohnerem a Alešem Peckáčem - 10 a Honzou Jirákem s Jardou Térem – 12 pokusů.

Vyrovnaná výkonnost pincařů / 10-12-13 / je dovedla poprvé na metu nejvyšší společně s týmem 329 kg, který tak udělal rázný krok k celkovému vítězství. Třetím místem se blýskla Pipi Str. Nejméně to s kuličkami umí Láďa z Tipsportu – 31 a Kuba Kovářů – 22.

Stolní tenis – nejspravedlivější disciplína, kde hrál každý s každým….55 zápasů!

I tak to frčelo – díky všem za kázeň – a k vidění byla řada skvělých zápasů i neuvěřitelných výměn. Tropické vedro změnilo bukovickou sokolovnu v saunu, ostatně horko začínalo být i ve výsledkové listině víceboje. Vyrovnanost bodových zisků vedoucích týmů dávala tušit dramatickému závěru. Svůj třetí černý puntík za poslední místo v pořadí si vybrali kluci z Pipi Strasse, ( zatímco Martin s Michalem bojovali o každý míček, Aleš je podporoval hlasitým chrápáním …! ), nedařilo s ani Tipsportu a J+J+J. Ve vyrovnaném a dramatickém finále nakonec podlehli místní profíci dalším místním profíkům a tak se z vítězství radoval tým 329 kg před Pinkponkářema a Jokeritem. Honza Průša vytáhl svůj tým na pěkné čtvrté místo, pátí Trávníci před Hoťasem a Vlčákama, pinec moc nepomohl ráno výborným Lachtanům.

Před poslední disciplínou měly na celkové vítězství zcela vyrovnané šance dva týmy – Jokerit a 329 kg. Pěkný závěr ….

Baseballové odpaly – pro řadu lidí premiéra, ale ve večerních hodinách vítaná tečka celodenního sportování. Každý člen týmu měl tři pokusy k odpálení míčku a nejdelší pokus se mu měřil…

Už od rána jsem z úst Honzy Hotárka musel poslouchat, že tato disciplína má jasného vítěze – Hoťase. Už jako malé dítě odpaloval hrozně, ale hrozně daleko, stále se zlepšoval a nyní tu nemá konkurenci…. jestli to nechci vzdát, a tak ….prostě nářez, znáte ho…

Pro některé borce byla tato disciplína opravdovým oříškem. Za zmínku stojí hláška Martina Tomáška po promáchnutém odpalu - “ Asi nic „ - kterou pak ještě dvakrát zopakoval. Nebyl však sám, komu se nepodařilo dostat míček do hry. Smutným hrdinou byl pak Chocholka, který svými třemi metry devadesát nabídl celkové vítězství soupeři a zřejmě definitivně zanevřel na baseball. I přes některé velmi slušné odpaly se nenašel tým, ve kterém by byly vyrovnané výkony…. až,… až na jeden… jako poslední nastupoval tým Trávníky Primátor, ve kterém se uvedl Slávek rekordem ( přes 50 metrů ) a Jirka s Petrem ho následovali dalšími skvělými odpaly. V součtu výkonů porazili druhý tým v pořadí J+J+J o více jak třicet metrů /!/, což je délka slušného odpalu…

Třetí byli Čumichlasti / on ten Honza nebyl špatnej, ale v Primátoru by se do základu nevešel …/, čtvrtí Vlčáci / ti už se vzájemně jenom a jenom chválili a tak to má být, tak je to správné /, pátí 329 kg a hlavně před Jokeritem, šestí Lachtani, sedmí byli Pipi Str. a až osmý byl Jokerit.

Dobojováno, dosportováno … je tu večer, stále vedro, ale spokojenost s pohodovým dnem plným sportu a dobrých lidí. A jim všem patří poděkování. Za to přišli, že bojovali, ale že byli fajn – nehádalo se, nekřičelo ani nevztekalo a tak budou vzpomínky na tuto sobotu veskrze pozitivní.

Vítězem prvního ročníku Míčového víceboje trojic se stává tým 329 kg – Vláďa Seidl, Libor Průša a Pavel Šubíř. Gratulujeme!

Slavnostní vyhlášení a decentní oslavy zakončily náročnou sobotu všech zúčastněných.

Poděkování patří i všem těm, kteří pomohli s organizací, s bufetem a s přípravou a úklidem sportovišť. Speciální dík správci bukovické sokolovny za servis, sokolům za zapůjčení areálu a řediteli polické ZŠ za tělocvičnu.

Turnaj se uskutečnil za podpory těchto sponzorů: Stavebniny K.Š.K. s.r.o. Police nad Metují, Broumstav s.r.o. Martínkovice, Movis s.r.o. Hronov, Stafido - Z. Dostál, Police nad Metují, Stavby Klimeš Police nad Metují, Tabákové doplňky Libor Průša, Guseppe Hradec Králové, Obchod pivem – Evžen Novotný a Primátor – Pivovar Náchod.

Všem sponzorům, pomocníkům a účastníkům díky moc a těšíme se zase někdy příště.

Libor Průša, Pavel Šubíř a Petr Jansa


SSK Pedro

mv_2005_1.gifCopyright © 2005-2018 SSK Pedro